About us

Axpo Česká republika

Axpo v České republice je členem skupiny Axpo Group s centrálou ve Švýcarsku. Axpo, jakožto veřejná společnost vlastněná kantony severovýchodního Švýcarska, zaměstnává zhruba 4300 zaměstnanců.

Skupina byla založena v roce 1914 a je aktivní ve výrobě, distribuci a prodeji elektřiny, ale také v mezinárodním obchodu a podnikání se zemním plynem. Nabízí inovativní energetické služby zákazníkům ve Švýcarsku a Evropě, a to na více než 20 evropských místech. Společnost Axpo obchoduje s komoditami, jako jsou energie, zemní plyn, ropa, uhlí a biomasa, ale také CO2 a certifikáty ekologičnosti a energetické úspornosti. Navíc je akreditována na asi 20 energetických burzách a mnoha makléřských platformách po celé Evropě.Axpo vlastní a spoluvlastní přes 100 elektráren napříč Evropou: Švýcarsko, Francie, Itálie a Španělsko. Společnost se účastní společného podniku projektu Transjadranského plynovodu (TAP), který bude přepravovat zemní plyn z oblasti Kaspického moře do západní Evropy.

Axpo dosahuje vysokých hodnocení na žebříčcích rizik a energetických rizik a je mezi třemi nejlepšími společnostmi v oblasti celosvětového obchodu s energií a evropského energetického výzkumu.

Axpo je na Slovensku aktivní již několik let. Hlavním předmětem podnikání v oblasti CEE je obchodování s energiemi a zemním plynem a také dodávky koncovým uživatelům.

Naši zákazníci obdrží záruku nejlepší poprodejní kvality, s výjimkou cenově vysoce atraktivních produktů.

Jakožto společnost se švýcarskými kořeny a působností od roku 1914 používá Axpo na služby orientovaný přístup při všech svých každodenních činnostech. Dodržujeme filosofii společně dohodnutých a transparentních řešení, zároveň jsme vašimi místními a rychle reagujícími partnery.

Chcete-li zjistit více, nebo požadujete na míru šitou nabídku, neváhejte nás kontaktovat.

Vztahy s investory, Kariéra a Tiskové zprávy

Vztahy s investory

Tiskové zprávy (Axpo Group)

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme osobně.

 • Axpo Slovensko a Česko, s.r.o.

  Pribinova 4
  Bratislava 811 09
  Slovenská republika

  T.: +421 2 3231 0137 

  matej.kruspan@axpo.com