O nás

Axpo Česká republika

Axpo v Českej republike je členom skupiny Axpo Group s centrálou vo Švajčiarsku. Axpo, verejná spoločnosť, ktorú vlastnia územné jednotky v severovýchodnom Švajčiarsku, zamestnáva približne 4300 zamestnancov.

Skupina Axpo bola založená v roku 1914 a je aktívna vo výrobe, distribúcii a v predaji elektriny, ako aj v medzinárodnom obchode a podnikaní so zemným plynom. Ponúka inovačné energetické služby zákazníkom vo Švajčiarsku a v Európe na viac ako 20 európskych miestach. Spoločnosť Axpo obchoduje so surovinami a materiálmi, ako sú energia, zemný plyn, ropa, uhlie a biomasa čiCO2 a vlastní certifikáty o ekologickosti a energetickej účinnosti. Navyše je akreditovaná na približne 20 energetických burzách a mnohých maklérskych platformách po celej Európe.
Spoločnosť Axpo je vlastníkom a spoluvlastníkom viac ako 100 elektrární po celej Európe: Švajčiarsko, Francúzsko, Taliansko a Španielsko. Spoločnosť sa taktiež zúčastňuje na spoločnom projekte Transjadranského plynovodu (TAP), ktorý bude prepravovať zemný plyn z oblasti Kaspického mora do západnej Európy. 

Spoločnosť Axpo dosahuje vysoké hodnotenia na stupniciach rizík a energetických rizík a momentálne sa nachádza medzi tromi najlepšími spoločnosťami v oblasti celosvetového obchodu s energiou a európskeho energetického výskumu.

Spoločnosť Axpo je na Slovensku aktívna už niekoľko rokov. Hlavným predmetom podnikania v oblasti CEE je obchodovanie s energiami a zemným plynom a dodávkami koncovým odberateľom.

Naši zákazníci dostanú záruku najlepšej popredajnej kvality s výnimkou cenovo atraktívnych produktov.

Spoločnosť so švajčiarskymi koreňmi a pôsobením od roku 1914 pri svojich každodenných činnostiach využíva prístup orientovaný na služby. Zachovávame filozofiu spoločne dohodnutých a transparentných riešení a zároveň sme vašimi miestnymi a rýchlo reagujúcimi partnermi.

Ak by ste o nás chceli vedieť viac alebo máte záujem o ponuku šitú na mieru, neváhajte nás kontaktovať.

Vzťahy s investormi, kariéra a tlačové správy

Vzťahy s investormi

Tlačové správy (Axpo Group)

Kontaktujte nás

Radi vám poradíme aj osobne.

 • Axpo Slovensko, s.r.o.

  Pribinova 4
  Bratislava 811 09
  Slovenská republika

  T.: +421 2 3231 0137 

  matej.kruspan@axpo.com