O nas

Dowiedz się więcej o firmie Axpo i rozpocznij współpracę by płacić mniejsze rachunki za gaz i energię elektryczną.

Axpo w Polsce

W Polsce spółka działa od 2001 roku. Podstawowym obszarem działalności Axpo w Polsce są długoterminowe umowy na zakup energii i gwarancji pochodzenia oraz tzw. zielone certyfikaty. Jesteśmy jednym z największych niezależnych odbiorców energii oraz świadectw pochodzenia z portfelem umów z całkowitą mocą zainstalowaną w 2016 roku na ponad 900 MW. Oferujemy rozwiązania do wszystkich typów oraz wielkości instalacji.

Obecnie Axpo Polska Sp. z o.o. intensywnie rozwija działalność w zakresie sprzedaży energii i gazu odbiorcom końcowym. Oferujemy najszerszy na rynku wachlarz produktów i usług energetycznych. Obsługujemy kompleksowo Klientów biznesowych od małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) po duże, międzynarodowe koncerny przemysłowe.

W ciągu 3 lat naszej obecności na rynku MŚP zaufało nam już 10 000 małych i średnich przedsiębiorstw. Naszą działalność na rynku małych i średnich przedsiębiorstw rozwijamy w oparciu o współpracę z siecią partnerów zewnętrznych.

Grupa Axpo

Axpo Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii, która powstała w 1914 roku, działa w 25 krajach i na 37 rynkach, zatrudniając ponad 4500 pracowników. Grupa Axpo pokrywa cały energetyczny łańcuch wartości. Jej łącznie zainstalowana moc na rynku europejskim wynosi 8000 MW, w tym 4000 MW z odnawialnych źródeł. W Europie Axpo dysponuje portfelem energii o wartości 100 TWh i zarządza portfelem jednego z największych Klientów na rynku energii odnawialnej, o wartości 12000 MW.

Grupa Axpo działa w oparciu o lokalną obecność. Obsługuje Klientów na rynku energetycznym, takich jak producenci, konsumenci i sprzedawcy, we współpracy z miejscowymi specjalistami. Głównymi kompetencjami Grupy Axpo są zarządzanie ryzykiem, handel hurtowy energią, gazem naturalnym, LNG, biomasą, certyfikatami CO2, świadectwami pochodzenia energii i innymi produktami energetycznymi. Axpo jest liderem w zarządzaniu ryzykiem, handlu produktami standardowymi, rozwoju produktów strukturyzowanych i innowacyjnych usług.  

Relacje inwestorskie | Kariera

Relacje Inwestorkskie (Grupa)

Skontaktuj się z nami

 • Axpo Polska Sp. z o.o.

  Al. Jerozolimskie 123
  PL-02-017 Warszawa

  T +48 22 452 53 00
  F +48 22 452 53 01

  bok@axpo.pl